Głogów Gmina Miejska

 

 


Godziny otwarcia Przedszkola
Poniedziałek - Piątek, 6:00 - 16:30

 

 

 

 

Sześciolatek w szkole

                                                                                                                                           

W dniu 17. 02. 2017 roku w naszym przedszkolu  odbyło się spotkanie związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kota, na które zostały zaproszone dzieci ze wszystkich grup. Tego dnia dzieci wspólnie śpiewały piosenki, tańczyły i bawiły się w kocie zabawy, wśród których nie mogło zabraknąć picia mleka. Na zakończenie uroczystości każda grupa otrzymała malowanki przedstawiające różne koty. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie, dzięki któremu jeszcze bardziej polubiły koty.

14 lutego 2017 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. Tego dnia dzieci do przedszkola przyszły ubrane na czerwono. Był to dzień miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, brały udział w zabawach tanecznych.  Na koniec tego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę. Był to dzień miłych wrażeń.

W  piątek tj. 10 lutego dzieci z grupy „Biedronek”  udały się do Szkoły Życia do zaprzyjaźnionej grupy na zajęcia integracyjne prowadzone metodą „Porannego kręgu”- zima. Wszystkie dzieci  uczestniczyły z radością w spotkaniu  i wspólnej zimowej zabawie. Odgadywaliśmy zagadki słuchowe i poprzez zmysł dotyku. Śpiewaliśmy znane  zimowe piosenki braliśmy udział we wspólnych zimowych zabawach i konkursach. Spotkanie było wspaniałe i ekscytujące. Mamy wielką nadzieję ze powtórzymy je niedługo.
DZIĘKUJEMY   Dzieciom i ich Paniom za zaproszenie było nam bardzo miło!

W czasie trwania zajęć  dydaktycznych  przedszkolaki  z  grupy  „Biedronek”  rozmawiały na temat  różnych  rodzajów  sklepów i handlu.  Z tej okazji dzieci odwiedziły  PASMANTERIĘ  znajdującą  się na Oś. Kopernik.  Dzieci miały możliwość zobaczenia  artykułów  jakie znajdowały się w sklepie : rożne rodzaje  i kolory nici, wełny,  wstążek, guzików, zamków. Zakupiliśmy  tam barwne  nitki  i wstążki  które  wykorzystamy  w trakcie zajęć  plastyczno-technicznych.

W miniony czwartek do naszego przedszkola przybył TEATR OBJAZDOWY POMARAŃCZOWY CYLINDER, który przedstawił nam  sztukę pt.  „Profesorek Wodorek w kosmosie”. Główny bohater przedstawienia  Profesorek Wodorek wyrusza w wielką przygodę do nieznanych zakątków wszechświata.  Sztuka teatralna jest bardzo pouczająca. W trakcie jej trwania przedszkolaki miały możliwość dokonywania oceny właściwych  i złych postaw  bohaterów. Uczyły się poprzez zabawę i działanie. Przedstawienie było pełne  humoru, żartów,  było przeplatane piosenkami kosmicznych bohaterów i na pewno  bardzo podobało się  wszystkim naszym przedszkolakom!